Reci "Ne"!

4. prosinca 2012. održan je 4. Osječki festival zdravlja – protiv ovisnosti. Voditelji festivala su prikazali radove učenika iz ovogodišnjih radionica „Neću drogu“. S gradonačelnikom Osijeka, gospodinom Krešimirom Bubalom i v.d. pročelnikom Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo, gospodinom Romanom Kristićem, dodijelili su zahvalnice učenicima čiji su radovi pohvaljeni i proglašeni najboljima. Iz naše škole pohvaljeni su radovi Mateje Kramar i Davida Mihaljevića, a najboljim je radom proglašen rad Hrvoja Vukovca. Škola je također dobila zahvalnicu za aktivno sudjelovanje na Festivalu zdravlja te za kreiranje i promicanje zdravstveno odgojnih sadržaja primarne prevencije bolesti ovisnosti.Uz radionice na satovima razrednika, naša škola se aktivno uključuje u programe prevencije ovisnosti.

3. Osječki festival zdravlja - protiv ovisnosti

U četvrtak, 1. prosinca 2011., u OŠ „Mladost“ održan je 3. Osječki festival zdravlja. Dubravko i Filip Lažeta, kao voditelji Festivala, kroz prezentaciju su prikazali likovne radove učenika iz ovogodišnjih radionica „Neću drogu“ te dodijelili zahvalnice učenicima čiji su radovi pohvaljenii ili proglašeni najboljima. Upriličen je i kratki glazbeni program te sportski u kojem su prikazane tehnike tradicionalne japanske vještine samoobrane aikido.

Iz naše škole pohvaljeni su radovi Denisa Ljekaja, 7.a, Leonarda Yakuba, 7.b, a najboljim je radom proglašen rad Dine Kovača, 7.a.

Također su zahvalnice dobile i učenice iz Dječjeg doma Klasje. To su naše nekadašnje učenice Sandra Rašić i Kristina Špoljarić te sadašnja učenica 8.a Anamarija Bolješić.

Naša je škola dobila zahvalnicu za aktivno sudjelovanje na 3. Osječkom festivalu zdravlja te za kreiranje i promicanje zdravstvenoodgojnih sadržaja primarne prevencije bolesti ovisnosti.

Sudjelovali smo na drugom osječkom "Festivalu zdravlja" 2010. godine:

S prvog osječkog festivala zdravlja - Protiv ovisnosti, 2009. godine:

« Rujan 2018 »

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.