« Srpanj 2017 »

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

Reci "Ne"!

4. prosinca 2012. održan je 4. Osječki festival zdravlja – protiv ovisnosti. Voditelji festivala su prikazali radove učenika iz ovogodišnjih radionica „Neću drogu“. S gradonačelnikom Osijeka, gospodinom Krešimirom Bubalom i v.d. pročelnikom Upravnog odjela za socijalnu skrb i zdravstvo, gospodinom Romanom Kristićem, dodijelili su zahvalnice učenicima čiji su radovi pohvaljeni i proglašeni najboljima. Iz naše škole pohvaljeni su radovi Mateje Kramar i Davida Mihaljevića, a najboljim je radom proglašen rad Hrvoja Vukovca. Škola je također dobila zahvalnicu za aktivno sudjelovanje na Festivalu zdravlja te za kreiranje i promicanje zdravstveno odgojnih sadržaja primarne prevencije bolesti ovisnosti.Uz radionice na satovima razrednika, naša škola se aktivno uključuje u programe prevencije ovisnosti.

3. Osječki festival zdravlja - protiv ovisnosti

U četvrtak, 1. prosinca 2011., u OŠ „Mladost“ održan je 3. Osječki festival zdravlja. Dubravko i Filip Lažeta, kao voditelji Festivala, kroz prezentaciju su prikazali likovne radove učenika iz ovogodišnjih radionica „Neću drogu“ te dodijelili zahvalnice učenicima čiji su radovi pohvaljenii ili proglašeni najboljima. Upriličen je i kratki glazbeni program te sportski u kojem su prikazane tehnike tradicionalne japanske vještine samoobrane aikido.

Iz naše škole pohvaljeni su radovi Denisa Ljekaja, 7.a, Leonarda Yakuba, 7.b, a najboljim je radom proglašen rad Dine Kovača, 7.a.

Također su zahvalnice dobile i učenice iz Dječjeg doma Klasje. To su naše nekadašnje učenice Sandra Rašić i Kristina Špoljarić te sadašnja učenica 8.a Anamarija Bolješić.

Naša je škola dobila zahvalnicu za aktivno sudjelovanje na 3. Osječkom festivalu zdravlja te za kreiranje i promicanje zdravstvenoodgojnih sadržaja primarne prevencije bolesti ovisnosti.

Sudjelovali smo na drugom osječkom "Festivalu zdravlja" 2010. godine:

S prvog osječkog festivala zdravlja - Protiv ovisnosti, 2009. godine: