« Srpanj 2017 »

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

Božićni koncert

Kako bi se prikupila financijska pomoć za Klinički bolnički centar Osijek - Kliniku za pedijatriju, pjevački zbor Osnovne škole Svete Ane u Osijeku organizirao je 19. prosinca u 19 sati Humanitarni božićni koncert. Humanitarni božićni koncert održan je svečanom holu škole, a pokrovitelj je bio grad Osijek.

Nazočni gosti i djelatnici škole mogli su uživati u bogatom repertoaru s petnaestak božićnih pjesama u izvođenju četiri odlična školska zbora.

Sudjelovali su:
Pjevački zbor OŠ Svete Ane
Korepetitor: Mihael Raf
Gošća solistica:
Laura Glück Radičević
Dirigentica: Emina Šinka
Gosti:
Pjevački zbor OŠ Franje Krežme
Pjevački zbor OŠ Jagode Truhelke
Pjevački zbor OŠ „August Šenoa“