Prema Javnom pozivu 1/17 za Izvanučioničku nastavu četvrtih razreda izabrana je ponuda:

APP TURIZAM D.D.

« Travanj 2017 »

25.04.2017. 10:02
25. travnja - Dan DNK
Na današnji dan, 25. travnja 1953. godine znanstvenici James Watson, Francis Crick, Maurice Wilkins i Rosalind Franklin objavili su u stručnom časopisu Nature objašnjenje strukture DNK. Zbog toga se upravo na taj datum obilježava Međunarodni dan DNK.

Šišmiši nisu vampiri

Prošle godine skupina biologa naše škole s učiteljicom Adelom Hegediš pokrenula je projekt „Šišmiši nisu vampiri“.

Rezultate njihove ankete o šišmišima te istraživanja u Osijeku i Tikvešu učenici su vidjeli u prezentaciji održanoj na početku projektnog dana 30. studenog 2012.

Biolozi su svim učenicima poklonili CD s prezentacijom i filmovima koje su snimili.

Nakon toga su učenici po skupinama izradili slike, plakate, igrokaze, uvježbali skladbe i ples posvećen ovoj temi...

Rezultate rada u radionicama prikazali su na kraju projektnog dana svima u školi.

Veći dio prezentacije možete pogledati ovdje:

U Videoteci 2012. možete pogledati razgovor autorica projekta s dr.sc. Igorom Pavlinićem iz Hrvatskog prirodoslovnog muzeja u Zagrebu koji je postavio kućice za šišmiše na lovačkoj kući uz dvorac Tikveš te prilog iz glazbene radionice s projektnog dana.

Pogledajte i dva zanimljiva kratka filma o šišmišima.

Usporeni let šišmiša

Najveći šišimiši - tzv. leteće lisice u Australiji se hrane biljnim nektarom.

Autori:

Biolozi OŠ Svete Ane u Osijeku

Điljferije Aliti

Ivana Popović

Hatidže Vejseli

Nora Sesar

Sara Mijoč

Adela Hegediš - učiteljica

Suradnici:

Dr. sc. Igor Pavlinić

Dubravka Lišić, prof.

Fotografije:

Ivana Popović

Željka Živković, psihologinja

Fotografije šišmiša:

Dr. sc. Igor Pavlinić

Merlin D. Tuttle

Dietmar Nill

Yves Adam / Vilda

Dietz, C. O. Von Helverson and D. Nill, (2009), Bats of Britain, Europe and Northwest Africa. A & C Black Publishers Ltd., London. Pp. 400.

Filmovi:

Sandra Vučković, psihologinja pripravnica