Raspored zvona prijepodne

« Listopad 2017 »

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

Nevenka Mudri

Školsko natjecanje – izložba iz likovne kulture

U petak, 1. veljače 2013. u školi je održano školsko natjecanje – izložba iz likovne kulture. Učenici predmetne nastave su za izložbu priredili svoje uratke na temu:

EKO ETNO MODA - modni dizajn

Likovna tehnika: kombinirana / assemblage

Veličina: sukladna s prirodnim veličinama ljudske figure

Ključni pojmovi: modni dizajn, proporcije, ritmovi, ornament, rekompozicija

Modni dizajn: kombiniranje tradicionalnih etno oblika i boja s modernim dizajnom odjeće

Proporcije: veličina odjevih predmeta odgovara prirodnim dimenzijama učenika

Ritmovi: sve vrste ritmova

Ornament: geometrijski, biljni, životinjski – iz hrvatske kulturne baštine

Boja: kontrast svjetlo – tamno; akromatsko – kromatsko ili harmonija boja

Rekompozicija: upotreba raznih otpadnih materijala i oblika (najlon vrećice, plastika, ambalaža i dr.), reciklirani materijali.

Školsko prosudbeno povjerenstvo ocijenilo je kao najbolje radove učenika:

1. mjesto: Jana  Doležal 5.r; David  Mihaljević 7.r; Ivana  Popović, 8.r

2. mjesto: Hana  Todorović 7.r.

3. mjesto: Sara  Mijoč  8.r

4. mjesto: Tea  Horvat  8.r

5. mjesto: Hrvoje  Vukovac  7.r; Tara  Otorepec  8.r

U galeriji možete pogledati najbolje ocijenjene radove:

lk-natjecanje

PROZORI SVIJETA, PROZORI U SVIJET

Međunarodni dječji festival, Šibenik, raspisao je likovni natječaj za djecu PROZORI SVIJETA, PROZORI U SVIJET, arhitektonsko naslijeđe zavičaja. Na ovaj natječaj prijavljena su dva skupna rada na platnu koje su izradile naše učenice. Rad na prvoj slici izradile su Katja Kasač, Nora Sesar i Sara Mijoč. Autorice drugog rada su Ivana Popović, Klara Findrik i Martina Firić. Učenice su naslikale secesijske prozore Osijeka.
Dječji likovni natječaji važan su dio festivalskog programa pa se u posljednjih petnaestak godina radovi s tih natječaja koriste za oblikovanje festivalskog plakata.
Prozor, sastavni dio pročelja svake zgrade, čest je i zanimljiv motiv ne samo na dječjim crtežima, već i u djelima umjetnika. On ima i svoje simboličko značenje, u smislu obzora, pogleda u svijet.