Upis djece u prvi razred

OBAVIJEST RODITELJIMA

PREGLEDI ZA UPIS

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis.

Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje stručno povjerenstvo Osnovne škole Svete Ane u Osijeku, a čine ga nadležna  školska liječnica dr. Vesna Buljan, psihologinja Željka Živković i pedagoginja Višnja Rudeš-Bogdan.

U prvi razred osnovne škole  upisuju se djeca koja do 1. travnja 2013. godine imaju navršenih šest godina života.

Odobrenje za prijevremeni pregled djeteta za upis u prvi razred (za djecu koja su rođena poslije 31. ožujka 2007. godine) roditelji mogu dobiti u Uredu državne uprave - Službi za društvene djelatnosti, Županijska 4, nakon podnijetog pismenog zahtjeva. Roditelj može ovaj zahtjev podnijeti  samo za dijete koje do 31. kolovoza tekuće godine navršava šest godina života. Obrasci zahtjeva nalaze se i na web stranici županijskog Ureda državne uprave: http://www.udu-obz.hr/obrasci_drustvdj.htm.

Roditelj koji želi odgoditi upis djeteta u osnovnu školu  za jednu školsku godinu iz opravdanih razloga, također mora prijaviti dijete za pregled i, tek nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkoga stanja djeteta, podnosi  zahtjev za odgodu upisa u prvi razred Uredu državne uprave.

Prijave za pregled djece za našu školu vrše se od 4. ožujka do 29. ožujka 2013. u Zavodu za javno zdravstvo, Školska medicina, Osijek, Franje Krežme 1.  Prijave se primaju od 17 do 19 sati ponedjeljkom, utorkom, srijedom i četvrtkom  kod  nadležne liječnice školske medicine dr. Vesne Buljan. Pri prijavi za pregled roditelji će dobiti termine liječničkog pregleda te pregleda u školi.

Pregledi u školi obavit će se u ovim terminima:

Pedagoginja

19. 3., 21. 3., 2. 4., 4. 4., 9. 4., 11. 4 i 16. 4. 2013. (od 15 do 17 sati)

Psihologinja

3. 4, 10. 4. i 17. 4. 2013. (u 16,30)

UPISI I POTREBNA DOKUMENTACIJA

Upis djece u prvi razred provodit će se 3. i 4. lipnja  2013. godine (ponedjeljak  i utorak) od 8 do 12 sati i od 16 do 19 sati.

Prilikom upisa djeteta roditelj ili staratelj ne treba donositi rodni list i domovnicu za dijete jer će škole osigurati odobrenje za pristup bazi osnovnih osobnih podataka potrebnih za upis u prvi razred osnovne škole. Roditelj treba na upis sobom ponijeti osobnu iskaznicu ili uvjerenje o mjestu prebivališta, odnosno drugu javnu ispravu kojom se može utvrditi njegov identitet i mjesto prebivališta ili boravišta.

Molimo roditelje također da pročitaju priložene dokumente:

objavio: Željka Živković   datum: 30. 1. 2013.

Upis djece u prvi razred

OBAVIJEST RODITELJIMA

PREGLEDI ZA UPIS

Pregledi u školi obavit će se u ovim terminima:

Pedagoginja

19. 3., 21. 3., 2. 4., 4. 4., 9. 4., 11. 4 i 16. 4. 2013. (od 15 do 17 sati)

Psihologinja

3. 4, 10. 4. i 17. 4. 2013. (u 16,30)

UPISI I POTREBNA DOKUMENTACIJA

Molimo roditelje također da pročitaju priložene dokumente:

objavio: Željka Živković   datum: 30. 1. 2013.

Podržite učenike naše škole u kreativnom natječaju
humanitarne udruge „RTL pomaže djeci“.

RTL će donirati do 5000 eura za opremanje knjižnice školama s najvećim brojem glasova.
Pomozite nam kako bismo bili u prvih 5 nagrađenih škola, glasajte do 2. svibnja u ponoć putem ankete:

Poveznica na kreativni uradak: