Lutkarski kutak

LUTKARSKO - DRAMSKA SKUPINA OSNOVNE ŠKOLE SVETE ANE U OSIJEKU

Svakome tko je vidio djecu kako se igraju s lutkama, bile one izrađene od tkanine, papira, drva ili nekog drugog materijala, sasvim je jasno da lutka nije samo igračka. Ona je djetetu divan prijatelj s kojim se igra i uz kojeg odrasta.

Tako i lutkari, učenici 4.b razreda, najčešće izrađuju i oblikuju lutke od papira. Papirnate lutke su zaista postale dio njihova odrastanja te života i rada u školi.

Za Dane kruha su se predstavili kratkim igrokazom „Kruh“ kroz koji su i ove godine oživjeli lutku Slavonke. Djeca glumci razgovaraju s mamom lutkom o kruhu života.

Povodom Mjeseca knjige su dramatizirali dio pjesama iz zbirke „Mačak Prkonjica 2“ i predstavili našeg gosta književnika Zorislava Vidakovića.

U razredu su igrokazom objedinili djelo za lektiru „Šuma Striborova“. Kroz igrokaz su povezali vrijeme, mjesto, likove, događaje i poruku bajke.

Pokazali su se i kao aktivni sudionici procesa nastanka predstave te na projektnom danu „Šišmiši nisu vampiri“ prezentirali samostalno osmišljene igrokaze sjena „San jednog dječaka“ te „Šišmiš i sova“.

Približili su se dani blagdana. Sposobnost samostalnog stvaranja igrokaza pokazali su i igrokazom na njemačkom jeziku „Der verlorene Brief“ koji su pripremili za naše goste iz vrtića povodom blagdana Svetog Nikole. Igrokazom su objedinili glazbeni, dramski, likovni i plesni izraz.

Duh Božića su na školskoj priredbi prenijeli kratkim igrokazom „Božićni ukras“: „Tvoj ukras je veliko srce i dobrota u njemu!“

Lutkarstvo je umjetnost koja u sebi nudi bezbrojne mogućnosti stvaralačkog i maštovitog izražavanja. S tim polazištem Lutkari se pripremaju i uvježbavaju igrokaz „Mali majmun u velikoj brizi“. Djeca će priču o malom izgubljenom majmunu interpretirati na svoj način te mali glazbeno - scenski spektakl prikazati na Općinskom susretu LiDraNo.

VODITELJICA: Viktorija- Silvija Roguljić

lutkari 2011-2012.docx

« Prosinac 2017 »

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.