PILOT PROJEKT „POSJET VUKOVARU UČENIKA OSMIH RAZREDA“

29. i 30.10.2014.g. učenici osmih razreda naše škole (8.a i 8.b) bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru u organizaciji Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“, a u pratnji učiteljica Anite Opančar i  Branke Stojković te pedagoginje škole Višnje Rudeš Bogdan.

Učenici su tijekom dva dana imali prigode upoznati i obići mjesta posebnog pijeteta u Vukovaru, odati počast  te zapaliti svijeće u spomen na sve poginule,umrle, nestale, stradale u Vukovaru 1991.  vodeći se ovogodišnjim geslom komemoracije „Vukovar – grad posebnog pijeteta“.

Terenska nastava započela je u Hrvatskom domu Vukovar u kojem su održane prezentacije na temu Domovinskog rata i Bitke za Vukovar, a u kojima je dat pregled nastanka suverene i samostalne hrvatske države te istaknuta važnost Bitke za Vukovar. Učenici su tijekom poslijepodneva obišli i razgledali postav Gradskog muzeja Vukovar.

Drugi dan terenske nastave započeo je obilaskom  Spomen doma hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti te Mjesta sjećanja – Vukovarska bolnica 1991. Obilazak Memorijalnog Vukovara nastavljen je na Memorijalnom groblju žrtava iz Domovinskog rata,  Spomen domu  Ovčara te Spomen obilježju na Ovčari. Nakon toga učenici su posjetili Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar koji je smješten u vojarni „204. brigade Hrvatske vojske“ . MCDR VU je institucija koja svojom djelatnošću čuva sjećanje na tragične, ali i slavne događaje važne za povijest suvremene hrvatske države, a svojim odgojno-obrazovnim, kulturnim, društvenim i ekonomskim aktivnostima spaja prošlost i budućnost Vukovara.  Poslijepodne smo se ponovno okupili u Hrvatskom domu Vukovar gdje je bila upriličena Škola mira, a zatim i kviz natjecateljskog karaktera „Živjeti Vukovar“. Našu školu predstavljale su učenice Dora Doležal i Jana Doležal koje su u timu s učenicima OŠ Ernestinovo uz svestranu podršku sa svih strana, osvojile prvo mjesto i dobile prigodne poklone. Čestitamo!

Vjerujemo da je ovaj posjet trajno ubilježen u srca svih koji su u njemu aktivno sudjelovali i da će kao takav u njemu imati svoje posebno mjesto.

objavio: Anita Opančar   datum: 3. 11. 2014.

PILOT PROJEKT „POSJET VUKOVARU UČENIKA OSMIH RAZREDA“

objavio: Anita Opančar   datum: 3. 11. 2014.

Podrži našu školu klikom na sliku i daj nam svoj glas u Kauflandovoj nagradnoj igri kako bismo osvojili godišnju zalihu voća i povrća.
Glasanje je otvoreno od 2. do 21. svibnja 2024.
U padajućem izborniku odaberi "Kaufland Osijek" i zatim "Osnovna škola Svete Ane u Osijeku".