Naš zbor za Zlatni cvijet Europe

Na skupu ravnatelja našeg Osnivača, održanom 9. ožujka 2012., gradonačelnik Krešimir Bubalo zamolio je ravnatelje osnovnih škola da se uključe u organizaciju za doček europske komisije za dodjelu Zlanog cvijeta Europe gradu Osijeku. Određeno je i Povjerenstvo kojem su se mogli davati razni prijedlozi.
Ravnateljica OŠ Svete Ane u Osijeku predložila je da profesorica glazbene kulture Emina Šinka sa svojim ponajboljim osječkim osnovnoškolskim zborom dočeka komisiju. Prosudbeno Povjerenstvo Grada Osijeka  odlučilo je uvrstiti naš zbor u program. Profesorica Šinka i učenice našeg zbora marljivo su vježbale za dogovoreni nastup.
Došao je i dugo očekivani dan kada je zbor Osnovne škole Svete Ane sa svojom dirigenticom Eminom Šinka u Hotelu Osijek dočekao europsku komisiju. Na repertoaru su bile sljedeće skladbe: Oda radosti (himna EU), slavonska pjesma „Igra kolo“ te skladba „We all are friends“. Nakon izvedbi pjesama predsjednik komisije čestitao je profesorici Šinka ističući kako je presretan jer je posjet Gradu Osijeku započeo slušanjem "anđeoskih glasova". Ponosni smo na naš zbor i njihovu voditeljicu. Sam nastup pratilo je i Povjerenstvo Grada Osijeka te dogradonačelnica Lovoković, ravnateljica Marija Anić i profesorica likovne kulture Nevenka Mudri.

objavio: Marija Anić   datum: 26. 6. 2012.

Naš zbor za Zlatni cvijet Europe

objavio: Marija Anić   datum: 26. 6. 2012.

Podržite učenike naše škole u kreativnom natječaju
humanitarne udruge „RTL pomaže djeci“.

RTL će donirati do 5000 eura za opremanje knjižnice školama s najvećim brojem glasova.
Pomozite nam kako bismo bili u prvih 5 nagrađenih škola, glasajte do 2. svibnja u ponoć putem ankete:

Poveznica na kreativni uradak: