Predupis djece za prvi razred

Prema Zakonu o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi («Narodne novine» broj 87/08, 86/09, 92/10, 105/10 i 90/11) i Pravilniku o postupku utvrđivanja psihofizičkoga stanja djeteta, učenika te sastavu stručnoga povjerenstva, u prvi razred obaveznoga osnovnog obrazovanja upisuju se djeca koja do 1. travnja tekuće godine navršavaju šest godina života.

Obveznici polaska u osnovnu školu, za školsku 2012/2013. godinu, su djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2005. do 31. ožujka 2006. godine.

Prije upisa u prvi razred osnovne škole obvezno je utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta doraslog za upis. Psihofizičko stanje djeteta utvrđuje stručno povjerenstvo svake osnovne škole u čiji sastav ulaze: nadležni liječnik škole iz Školske medicine Zavoda za javno zdravstvo, stručni suradnik i učitelj razredne ili predmetne nastave.

Iznimno, na zahtjev roditelja ili skrbnika i na prijedlog stručnog povjerenstva, u prvi razred može se upisati dijete koje do 31. ožujka tekuće godine nema navršenih šest godina života. Za dijete koje do 31. kolovoza tekuće godine navršava šest godina, roditelj može podnijeti zahtjev Uredu za uvrštavanje u popis za prijevremeno utvrđivanje psihofizičkoga stanja djeteta.
Odgoda upisa djeteta u prvi razred osnovne škole može se odobriti samo za jednu školsku godinu. Roditelj podnosi zahtjev za odgodu upisa Uredu državne uprave nakon provedenog postupka utvrđivanja psihofizičkoga stanja.

PRIJAVE ZA LIJEČNIČKI PREGLED roditelji vrše uz predočenje zdravstvene iskaznice djeteta i OIB-a djeteta, u Zavodu za javno zdravstvo, F. Krežme 1, od 27. 2. do 31. 3. 2012. Predbilježbe se vrše za nadležnu školsku liječnicu, dr. Vesnu Buljan, ponedjeljkom, utorkom, srijedom i četvrtkom od 17 do 19 sati.
Raspored za predupis u školi roditelji će također dobiti kod prijave za liječnički pregled.

Upis djece u prvi razred provodit će se u svim osnovnim školama Osječko - baranjske županije u dane 4. i 5. lipnja (ponedjeljak i utorak) 2012. od 8 do 12 sati i od 16 do 19 sati.

Prilozi:

objavio: Željka Živković   datum: 2. 2. 2012.

Predupis djece za prvi razred

Prilozi:

objavio: Željka Živković   datum: 2. 2. 2012.

Podržite učenike naše škole u kreativnom natječaju
humanitarne udruge „RTL pomaže djeci“.

RTL će donirati do 5000 eura za opremanje knjižnice školama s najvećim brojem glasova.
Pomozite nam kako bismo bili u prvih 5 nagrađenih škola, glasajte do 2. svibnja u ponoć putem ankete:

Poveznica na kreativni uradak: