Božićne radionice u našoj školi

Povodom obilježavanja predstojećih blagdana, u srijedu 21. prosinca, održane su božićne radionice na kojima su sudjelovali učenici svih razreda te učitelji razredne i predmetne nastave.
Podijeljeni po grupama prema vlastitim interesima, učenici su prva tri školska sata sudjelovali na radionicama nakon čega je uslijedilo prezentiranje uradaka u holu(prizemlju) škole.

Pošto je ovo vrijeme Adventa kada se spominju običaji koji su se i do dana današnjeg zadržali, učenici 3.b i njihova učiteljica Suzana Barišić odlučili su napraviti knjižicu s receptima nekih starinskih kolača naših baka. Knjižica sadrži 5 recepata i na posljednjoj stranici je napisana čestitka roditeljima za Božić.

Učenici 6.a, 8.a i 8.b razreda sudjelovali su u božićnoj radionici koju su vodili učitelji Marin Kovačević, Ivana Prus i Anita Opančar. Podijeljeni u dvije skupine proučavali su tradiciju i običaje vezane uz Božić i božićne blagdane u svijetu, Europi i Hrvatskoj, a o čemu su izradili i prigodne edukativne plakate. Skupina učenica sudjelovala je u izradi i ukrašavanju božićnih slastica, kolača i keksa koji su tijekom trajanja radionica podijeljeni ostalim učenicima i djelatnicima škole.

Učenici 1.a razreda i njihova učiteljica Kata Akšamović također su ukrašavali božićne kolače.

Učiteljice Ljerka Žulj, Martina Tokić i Branka Vulić su za 1.b razred pripremile radionicu na kojoj su učenici izradili zvijezde od papira, čestitke s modelom snjegovića na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku te plakat s obrisima božićnih motiva, a sve to uz pjevanje božićnih pjesama na sva tri jezika.

2.a razred je sa svojom učiteljicom Višnjom Šustek izradio anđele koji će krasiti jelke u njihovim domovima. Čitali su pjesmu „Prosinac“, a zatim je jedna skupina presložila stihove i stvorila novu pjesmu. Druga skupina je pojedine riječi u pjesmi zamijenila crtežima. S vjeroučiteljicom Mirom Ivković izradili su čestitke koje će biti priložene darovima u Pučkoj kuhinji.

Učenici 3.a razreda i učiteljica Gordana Moka su, uz slušanje i pjevanje božićnih pjesama, pisali i ukrašavali čestitke dragim osobama za nadolazeće blagdane. Potom su izrađivali i ukrašavali svatko svoje božićno drvce i anđela.

Učiteljica Marina Kristek i 4.a razred su na svojoj božićnoj radionici izradili kuglice za bor u tehnici kaširanja, 3D kuglice i anđele od papira.

Učenici 4.b razreda s učiteljicom Gordanom Gütler su radosno uz božićne pjesme izrađivali prigodne božićne dekoracije, vunene pompone, Orašar straničnike i čestitke.

Uz pjesmu i dobro raspoloženje učenici 4.c razreda i njihova učiteljica Marica Mršo proveli su jedan od najugodnijih dana u godini. Zabavili su se na svojoj radionici te izradili božićna drvca.

Na radionici koju su vodile učiteljice Ivana Mikić, Ivona Šarić, Karmen Jašarević i Ana Bilmez sudjelovali su učenici od 5. do 7. razreda. Učenici su ukrasili straničnike (bookmarks) uz božićnu čestitku te izradili dvodimenzionalne ukrase za jelku s na njima ispisanim poslovicama na engleskom, njemačkom i hrvatskom jeziku. Zatim su uz prigodno slušanje božićnih pjesama izradili zbirku božićnih pjesama na engleskom, njemačkom i hrvatskom jeziku te za kraj izradili snježne pahuljice od vune.

Učenici 5. do 8. razreda sudjelovali su na likovnoj radionici na kojoj su, uz vodstvo vjeroučitelja Dine Pašalića i učiteljice Nevenke Mudri Mušanić, izradili anđele i ukrasne kutijice od gline. Svoje uratke prezentirali su putem PowerPoint prezentacije.

Učitelji Alen Lovrić, Anita Midžić Topalović, Ivica Rumora i Sonja Maričić su vodili radionicu na kojoj su učenici predmetne nastave izrađivali snjegoviće, božićna drvca i druge razne božićne ukrase pomoću geometrijskih likova i tijela.

Na radionici „Božićno putovanje svijetom“ sudjelovali su učenici 5. do 7. razreda. U svom „putovanju“ otkrili su brojne zanimljivosti i upoznali različite božićne običaje. Uvidjeli su da se tradicija i simboli kojima se obilježava Božić u mnogim zemljama bitno razlikuju, no, kažu: „Jedno je sigurno: Božić uvijek donosi radost i poruku zajedništva.“ Dojmove su upotpunili izradom božićnih ukrasa. Radionicu su osmislile i provele učiteljice Dubravka Lišić, Silvana Medvedović, Vanja Andričević i knjižničarka Dora Sabo.

Učenici 2.b su imali likovnu i glazbenu radionicu. Na likovnoj radionici su izrađivali jaslice za ukras na vratima, a na glazbenoj radionici su plesali s vrpcama uz "Novogodišnju pjesmu". U tome su im pomagale učiteljice Jasna Findrik i Viktorija- Silvija Roguljić

objavio: Marin Kovačević   datum: 23. 12. 2022.

Božićne radionice u našoj školi

objavio: Marin Kovačević   datum: 23. 12. 2022.

Podržite učenike naše škole u kreativnom natječaju
humanitarne udruge „RTL pomaže djeci“.

RTL će donirati do 5000 eura za opremanje knjižnice školama s najvećim brojem glasova.
Pomozite nam kako bismo bili u prvih 5 nagrađenih škola, glasajte do 2. svibnja u ponoć putem ankete:

Poveznica na kreativni uradak: