Maskenbal

U utorak, 13. veljače 2018. godine u našoj školi održan je Maskenbal za sve učenike i učitelje. Tema Maskenbala bila je: čudesan svijet mitologije i legendi koje se vežu uz mitska bića (grčka, rimska, slavenska, germanska i dr.).

Svaki se razred zajedno sa svojim razrednikom predstavio kao grupna maska drugim učenicima škole (skečom, recitacijom, glumom, pjesmom ili nekim drugim oblikom izražavanja). U povjerenstvu za izbor najkreativnijih grupnih i pojedinačnih maski bili su: Angiada Prskalo (psihologinja), Nevenka Mudri Mušanić (učiteljica likovne kulture) i Goran Ledenčan (učitelj geografije). Povjerenstvo je imalo iznimno težak zadatak pri odabiru najboljih grupnih i pojedinačnih maski s obzirom na veliku konkurenciju u kreativnosti pri izradi maski.

Prvo mjesto grupne maske osvojili su zajednički 6.b i 6.a razred (grčki bogovi i božice). Drugo mjesto u istoj kategoriji osvojili su 5.a i 5.b razred (grčki bogovi i božice). Navedeni razredi nagrađeni su besplatnim kuglanjem na kuglani Pampas u trajanju od sat i pol vremena. Treće mjesto u izboru najbolje grupne maske osvojili su 1.a, 1.b, 3.b i 4.a razred. Time su zaradili dodatnu slasticu u školskoj kuhinji po izboru chefa kuhinje za dan prema dogovoru s učenicima.

Prvo, drugo i treće mjesto najbolje pojedinačne maske je nagrađeno prigodnim poklonom. Prvo mjesto pojedinačne maske osvojila je Klara Kotromanović (2.a), drugo mjesto Lukas Delić (4.b), a treće mjesto Ante Grepo (3.a).

Kako nam je bilo, pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Goran Ledenčan   datum: 14. 2. 2018.

« Rujan 2018 »

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.