Natječaj za “Festival o pravima djece”

Ured UNICEF-a za Hrvatsku, Hrvatsko društvo likovnih umjetnika i Hrvatski filmski savez, u suradnji s Muzejom suvremene umjetnosti i kinoprikazivačem Blitz-Cinestarom  organiziraju Festival o pravima djece.

Tim povodom raspisali su natječaj na kojem mogu sudjelovati učenici ili skupine učenika. Zadatak je izraditi fotografiju na temu "Tko sam ja / Tko smo mi?". Fotografije šalju škole, a najbolji radovi će biti izloženi na Festivalu o pravima djece.

Rok za slanje je ovog tjedna produžen - do 8. studenog pa ako imaš neku zanimljivu fotografiju, javi nam se što prije.

U nastavku ove vijesti možeš pročitati sve o uvjetima natječaja.

FESTIVAL O PRAVIMA DJECE

povodom obilježavanja 21. godišnjice Konvencije o pravima djeteta raspisuje

likovni natječaj u novim medijima za učenike osnovnih i srednjih škola na temu

TKO SAM JA? / TKO SMO MI?

Drage učenice, dragi učenici, poštovane učiteljice, učitelji i nastavnici,

ovim natječajem vas pozivamo da kroz nove medije podijelite s javnošću priču o tome kako žive djeca i mladi u Hrvatskoj. Izbor vaših slika - fotografija ili digitalnih ilustracija - bit će predstavljen, kroz različite formate, tijekom Festivala o pravima djece u Muzeju suvremene umjetnosti, 18-21. studenoga ove godine.

Slike u digitalnim formatima pošaljite nam na adresu Hrvatsko društvo likovnih umjetnika, Trg žrtava fašizma bb, 10 000 Zagreb, s napomenom „za likovni natječaj Tko sam ja?/Tko smo mi?“ najkasnije do utorka, 2. studenoga 2010.

Format: tiff, jpg, gif, psd, eps ili ai

Rezolucija: minimalno 300 dpi

Nosač: CD ili DVD

Dokument sačuvati pod nazivom: prezime-ime_nazivrada ili imegrupe_nazivrada *

* u slučaju dugog naziva, dokument sačuvati pod skraćenim, puni naziv navesti u priloženom tekstualnom dokumentu.

U selekciji radova koji će biti prikazani na Festivalu sudjeluju: Nada Beroš, viša kustosica i   voditeljica projekta Edukacija MSU, Josip Zanki, vizualni umjetnik i predsjednik Hrvatskog društva likovnih umjetnika, Iva Kovač, vizualna umjetnica i kustosica PM Galerije, Gorana Dojčinović, voditeljica komunikacija Ureda UNICEF-a za Hrvatsku.

Želja nam je ovim natječajem istovremeno podsjetiti na pravo i jednaku priliku svakog djeteta i mlade osobe za progovaranje o sebi, svojim idejama, željama, neposrednom okruženju i drugome što smatra relevantnim, kao i potaknuti ih na izražavanje u novim medijima s kojima se svakodnevno susreću te tako proširiti pojam kreativnosti koji se stječe kroz obrazovanje na satovima likovne kulture.

Festival o pravima djece organiziraju Ured UNICEF-a za Hrvatsku, Hrvatsko društvo likovnih umjetnika i Hrvatski filmski savez, u suradnji s Muzejom suvremene umjetnosti i kinoprikazivačem Blitz-Cinestarom.

objavio: Željka Živković   datum: 24. 10. 2010.

Natječaj za “Festival o pravima djece”

U nastavku ove vijesti možeš pročitati sve o uvjetima natječaja.

FESTIVAL O PRAVIMA DJECE

povodom obilježavanja 21. godišnjice Konvencije o pravima djeteta raspisuje

likovni natječaj u novim medijima za učenike osnovnih i srednjih škola na temu

TKO SAM JA? / TKO SMO MI?

Drage učenice, dragi učenici, poštovane učiteljice, učitelji i nastavnici,

Format: tiff, jpg, gif, psd, eps ili ai

Rezolucija: minimalno 300 dpi

Nosač: CD ili DVD

Dokument sačuvati pod nazivom: prezime-ime_nazivrada ili imegrupe_nazivrada *

objavio: Željka Živković   datum: 24. 10. 2010.