U utorak, 26. studenoga, u sklopu izvannastavne aktivnosti Reporterske njuške, a ususret obilježavanju Dana grada Osijeka, posjetili smo Gradsku i sveučilišnu knjižnicu Osijek. Na Dječjem odjelu i Odjelu za rad s mladima dočekale su nas toplo i srdačno knjižničarke Suzana i Melita. Proveli smo prekrasno vrijeme u carstvu knjiga i iznimno ugodnom razgovoru. Svatko je od nas na kraju otišao s novim saznanjima, ali promišljanjima o važnosti knjižnice uopće, što možete i pročitati u nastavku.
Knjižnica je jako važna kao izvor različitih knjiga, dostupnih svima. Navika čitanja važna je za cjeloživotno učenje koje nam je zapravo jako potrebno za obrazovanje i za širenje vokabulara. (Lana Sleman, 6.b)
Knjižnica je važna zato što je puna različitih tajni i neotkrivenih stranica. Ona je riznica znanja, mašte i kreativnosti. (Mia Blažeka, 5.b)
Knjižnica je važna zato što uvijek možete doći i posuditi knjigu prema svojim interesima i raspoloženjima, a u tome će vam uvijek pomoći knjižničarke. (Lucija Mikić, 6.c)
Knjižnice su važne jer čitanjem bogatimo rječnik i postajemo pismeniji, obrazovaniji, ali i maštovitiji i kreativniji. (Lana Perošević, 6.b)
Knjižnice su izvor znanja i prema knjigama se, kao i prema knjižnici, trebamo odnositi s poštovanjem. Knjižničarke ulažu veliki napor i trud kako bi knjižnica bila mjesto čitanja, igre, ali i kako bi sve bilo uredno i posloženo. (Elena Petrović, 6.b)
Čitanjem knjiga obogaćujemo rječnik i razvijamo maštu. Kako bismo to mogli, važna nam je knjižnica u koju uvijek možemo doći. (Nora Pavičić, 6.b)
Meni je knjižnica važna jer mogu svašta naučiti iz knjiga i mogu se potpuno uživjeti u svijet iz knjiga, na primjer smijati se do milje volje bez da me itko ometa. (Domagoj Ivić, 6.c)
Knjižnica je važna za dječji razvoj i bogaćenje rječnika, pomaže im oblikovati misli i izreći kako se osjećaju. Najvažnije – potiču maštu, a ako imamo maštu, možemo sve. (Lora Šnajder, 6.a)