ŠKOLSKI PROJEKT: AKTIVNO SUDJELUJEMO U ZAJEDNICI

Dobrim djelima mijenjamo svijet

Za dobre riječi i dobra djela nikada nije kasno. Cijela školska godina posvećena je aktivnom i kreativnom sudjelovanju u zajednici. I vrijeme u kojem živimo (posebice posljednje dvije godine) bilo je  obogaćeno nizom primjera tolerancije, potpore, potrebom za očuvanjem okoliša, zdravlja i zdravog života te empatijom za druge ljude, naše bližnje.

Dobrota i humanost nemaju rok trajanja, one su uvijek prisutne i to na različite načine. Nadamo se da je naše aktivno sudjelovanje u zajednici potaknulo i druge i da smo time proširili „lanac dobrih djela“.

Dobrota, humanost, razumijevanje, potpora i pomoć – vrijednosti su koje nemaju cijenu, ali je neizmjerno bogatstvo vidjeti osmjeh i  sreću na licima onih prema kojima su usmjerene. Željeli smo donijeti dašak radosti našim starijim sugrađanima, donirati hranu psima i macama u azilu, podijeliti lijepe misli našim sugrađanima, očuvati okoliš… Brojni su načini, a svaki je dovoljan primjer sam za sebe. Ponosni smo jer su u nastojanju da pronesu svoja dobra djela sudjelovali svi, od prvašića do osmaša.

Naš projekt traje i dalje ( do kraja nastavne godine) jer ne poznajemo i ne pristajemo na odustajanje. Znamo da smo uvijek korak dalje i da možemo mijenjati svijet!

( U galeriji je samo dio aktivnosti koji će dočarati što smo željeli i činili.)

Dubravka Lišić

Svaki razred je svojim aktivnostima i radovima doprinio svojoj zajedinci i školi:

Učenici 1.a razreda sudjelovali su u humanitarnoj akciji Crvenog Križa te su sudjelovali u akciji "Baci čep za skupi lijek". Također su prikupljali hranu za napuštene mačke u sklopu akcije udruge 9 života.

Učenici 1.b razreda bili su uključeni u rad Dječjeg kreativnog centra "DOKKICA" gdje su sudjelovali u raznim aktivnostima:

Učenici 2.a razreda su posjetili Doma za starije i nezbrinute osobe kako bi im razvedrili dan svojim veseljem.

Učenici 2.b razreda posjetili su Dom za starije i nemoćne osobe tijekom Uskrsa i Božića te su im božićnom priredbom uljepšali blagdansku atmosferu u Domu.

U sljedećim poveznicama možete pogledati priredbu koju su učenici izveli za štićenike Doma za starije i nemoćne:

Učenici 3.a razreda su prikupljali donacije i hranu za izbjeglice putem akcije Crvenog križa te su izradili razredni eko otok pomoću kojeg su prikupljali i pravilno odlagali razne vrste otpada:
Učenici 3.b razreda su izradili plakat na temu zdrave prehrane:
Učenici 3.c razreda su u vrijeme Uskrsa posjetili štićenike Dječjeg doma Klasje te su im pripremili osobne poklone i čestite za sve štićenike. Također su učenici izradili svitke s porukama, mudrim izrekama i citatima, aranžirali ih u košarice koje su sami izradili i dijelili prolaznicima na Trgu A.Starčevića.
Na sljedećoj poveznici možete pronaći reportažu Osječke televizije o akciji dijeljenja poruka sugrađanima: https://youtu.be/gM8MhS2riy4
Učenici 4.a razreda posjetili su Udrugu za promidžbu Inkluzije u Osijeku te su prikupljali donacije za humanitarnu akciju Crvenog križa:
Učenici 4.b razreda su izradili plakat o svojim aktivnostima kojim su pridonijeli zajednici:
Učenici 5.a razreda sudjelovali su u akciji "Solidarnost na djelu (jedan paket - jedan obrok)" i akciji "Plastičnim čepovima do skupih lijekova" te su učenice 5.a razreda na dodatnoj nastavi Hrvatskog jezika napravile plakat Jezične detektivke:
Učenici 5.b razreda sudjelovali su u više akcije poput "Solidarnosti na djelu" i prikupljanju pomoći za izbjeglice iz Ukrajine, izrađivali su čestitke na njemačkom i hrvatskom jeziku uz prikladne poklone za štićenike Doma umirovljenika Osijek, izrađivali su božićne poklone za štićenike Dječjeg doma Klasje te su prikupljali hranu i donacije za Azil za napuštene životinje u Osijeku:
Učenici 6. a i 6.b razreda sudjelovali su u humanitarnim akcijama Solidarnost na djelu i prikupljanju donacija za izbjeglice u organizaciji Crvenog križa. Također su sudjelovali u projektu "Tjedan zdravog doručka" gdje su u suradnji sa učiteljicom tjelesne zdravstene kulture i školskim kuharom osmilili zdravi doručak za učenike:
Učenici 7.-ih i 8.-ih razreda prikupljali su donacije za izbjeglice iz Ukrajine te su sudjelovali u akciji "Solidarnost na djelu" koju je organizirao Crveni križ Grada Osijeka.
Učenici 8.a i 8.b razreda posjetili su rezidenciju Družbe Isusove u Osijeku u sklopu nastavne teme: Doprinos isusovaca znanosti, kulturi i obrazovanju.
Učenici 8.b razreda u suradnji s učenicima 5.b i 6.b razreda izradili su kratak letak o aktivnostima učenika OŠ Svete Ane u Osijeku na engleskom jeziku zajedno sa svojom učiteljicom Ksenijom Švarc.
Letak možete preuzeti i pogledati na kraju teksta:

AnActivist2021-2022.pdf (7.23 MB)

objavio: Marin Kovačević   datum: 25. 5. 2022.

PRIJEPODNEVNA SMJENA

17:30 – 18:15

6. SAT

18:20 – 19:05

*7.sat u prijepodnevnoj smjeni je 0.sat u poslijepodnevnoj smjeni.

JAVNI POZIV 4/2022

JAVNI POZIV 3/2022

Odabrana ponuda

1. Crveni križ - Škola u prirodi - Orahovica

JAVNI POZIV 2/2022

Na roditeljskom sastanku odabrana je ponuda Arrive.

Odabrane ponude:

1. VB Tours

2. Arriva

3. Mare Pannonium

JAVNI POZIV 1/2022

Na roditeljskom sastanku 7. i 8. razreda, odabrana je ponuda Arriva - Istra - Hotel Belvedere.

Odabrane ponude:

1. Arriva Travel - 1. ponuda

2. Arriva Travel - 2. ponuda

3. Mare Panonium

NASTAVA NA DALJINU

JAVNI POZIV 3/20

JAVNI POZIV 2/20

JAVNI POZIV 01/20

Nakon održanog roditeljskog sastanka, a prema Javnom pozivu 1/20 odabrana je ponuda

ARRIVA TRAVEL, PANTURIST D.D. - VARIJANTA 2

Na temelju Javnog poziva za dvodnevnu školsku ekskurziju 7.b i 8.b razreda - Beč, Austija,

Povjerenstvo je odabralo 3 prisigle ponude na Javni poziv koje će se predstaviti roditeljima na roditeljskom sastanku.

Odabrane ponude su:

1. Ponuda Astralis travel d.o.o.

2. Ponda Mare Panonium tours d.o.o.

3. Ponuda Arriva travel, Panturist d.d.

Javni poziv za dvodnevnu školsku ekskurziju 7.b i 8.b razreda - Beč, Austrija

4. 2. 2020.