NATJEČAJ - MATEMATIKA-INFORMATIKA
NATJEČAJ - ALBANSKI J. I KULT

OBAVIJEST RODITELJIMA UČENIKA RAZREDNE NASTAVE

Poštovani roditelji,

od 11. svibnja 2020., u skladu s Odlukom Vade Republike Hrvatske, potrebno je organizirati nastavu za učenike razredne nastave.

Organizacija nastave se mora temeljiti na Uputama za sprečavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

U prilogu (opširnije) se nalazi pojašnjenje ravnateljice u skladu s navedenim Uputama.

Poštovani roditelji,

sve vas srdačno pozdravljam i nastavno na informacije koje ste zaprimili putem medija, dužna sam pojasniti  sljedeće: Za učenike od 1. do 4. razreda nastava će se odvijati u tzv. mješovitom modelu nastave, odnosno poučavanja putem nastave na daljinu i u razredu. To znači da će se i s učenicima koji dolaze u školu i s onima koji ostaju kod kuće provoditi jednaki nastavni sadržaji, dok bi odgojno – obrazovni ishodi trebali biti usklađeni s nastavom u Školi na Trećem. Domaće zadaće, uradci i zadaci trebaju biti jednaki i svi učenici ih moraju imati mogućnost predati učiteljima u izravnom kontaktu (ukoliko su u školi) ili posredstvom roditelja i tehnologije (ukoliko ostaju kod kuće).

Važno je naglasiti da će se nastava engleskog i njemačkog jezika, glazbene kulture (4. razredi) i vjeronauka za učenike od 1. do 4. razreda i dalje održavati samo kroz nastavu na daljinu, a ne u razredu.

Nastava će se u školi, za učenike razredne nastave koje roditelji odluče uputiti u školu, organizirati od 11. svibnja 2020., s naglaskom na činjenicu da, obzirom na epidemiološku situaciju, moraju biti zadovoljeni određeni uvjeti, kako bi dijete moglo pristupiti nastavi u školi. Hrvatski zavod za javno zdravstvo u svojim uputama i preporukama potiče nastavak obrazovanja djece razredne nastave od kuće, u svim situacijama kada je to moguće. Ukoliko to nije moguće, roditelji ili skrbnici su obvezni  ravnatelju škole dostaviti potpisanu Izjavu o sljedećem:

1. Oba roditelja/skrbnika djeteta su zaposlena, odlaze na posao i ne rade od kuće te nemaju mogućnost zbrinjavanja djeteta;
  2. Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja);
  3. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja);
  4. Niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom COVID-19;
  5. Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade;
  6. Upoznati smo s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo o dolasku djeteta u školu, boravku u školi i odlasku iz škole u cjelini.

Samo roditelji koji odluče dijete uputiti u školu na nastavu, pod uvjetom da dijete zadovoljava sve gore navedeno, trebaju o tome pisanim putem obavijestiti ravnateljicu, na mail: ured@os-svete-ane-os.skole.hr i dodatno kontaktirati telefonskim putem na broj 372-745.

Nakon toga će im se od strane Škole dostaviti službena IZJAVA, koju su obvezna potpisati oba roditelja ili staratelja.

Rok za izjašnjavanje roditelja o namjeri slanja djeteta u školu je srijeda, 6. svibnja 2020., do 12:00 sati.

Nakon prikupljenih podataka o broju djece koju roditelji imaju namjeru uputiti u školu, istim roditeljima će biti dostavljen detaljan plan organizacije rada.

Emina Šinka,

ravnateljica OŠ Svete Ane u Osijeku

objavio: Sandra TOMIĆ ILIĆ   datum: 4. 5. 2020.

RAZREDNA NASTAVA

JAVNI POZIV 3/20

JAVNI POZIV 2/20

JAVNI POZIV 01/20

Nakon održanog roditeljskog sastanka, a prema Javnom pozivu 1/20 odabrana je ponuda

ARRIVA TRAVEL, PANTURIST D.D. - VARIJANTA 2

Na temelju Javnog poziva za dvodnevnu školsku ekskurziju 7.b i 8.b razreda - Beč, Austija,

Povjerenstvo je odabralo 3 prisigle ponude na Javni poziv koje će se predstaviti roditeljima na roditeljskom sastanku.

Odabrane ponude su:

1. Ponuda Astralis travel d.o.o.

2. Ponda Mare Panonium tours d.o.o.

3. Ponuda Arriva travel, Panturist d.d.

Javni poziv za dvodnevnu školsku ekskurziju 7.b i 8.b razreda - Beč, Austrija

4. 2. 2020.

« Rujan 2020 »

25.09.2020. 09:02
26. rujna - Europski dan jezika
Europski dan jezika obilježava se 26. rujna i to od 2001. godine, koja je odlukom Europske unije i Vijeća Europe proglašena Europskom godinom jezika. Cilj je Dana jezika jačati javnu svijest o važnosti učenja jezika, promicati jezičnu i kulturnu raznolikost Europe te potaknuti cjeloživotno učenje jezika.