Cijena ručka u produženom boravku za mjesec listopad 2018. godine iznosi 303,45 kn.

Web novinari

NEZABORAVNO LJETOVANJE NA BALATONU

20. – 26. 08. 2013. godine

Učenici šestih,sedmih i osmih razreda( 20 učenika) OŠ SVETE ANE U OSIJEKU  sudjelovali su na nezaboravnom ljetovanju od 20. – 26. 08. 2013. godine u odmaralištu grada PEČUHA, BALATONFENYVESU,sa svojim učiteljima Ivicom Rumorom i Brankom Stojković.

U BALATONFENYVESU održan je TABOR HRVATSKOG JEZIKA  za učenike mađarsko-hrvatskih  odjeljenja iz  PEČUŠKE HRVATSKE ŠKOLE MIROSLAV KRLEŽA i učenike HRVATSKIH  OSNOVNIH ŠKOLA SVETE ANE I  VJENAC iz OSIJEKA.

Posebna pozornost posvečena je športskim natjecanjima iz nogometa,odbojke,stolnog tenisa i badmintona,  u koja su se uključivali i učenici susjednog tabora Njemačkog školskog centra VALERIJE KOCH, PEČUH,njemačkih odjeljenja - njemačke nacionalne manjine u Mađarskoj  ,što je bilo  vrlo interesantno našim učenicima iz  njemačke nacionalne manjine OŠ SVETE ANE U OSIJEKU.

Izvrsni su bili organizatori učitelji hrvatsko-mađarske  škole iz Pečuha koji su pripremili i organizirano i neumorno od jutra do mraka  vodili taborovanje i osmišljavali organizirano dane u taboru :

voditeljica tabora prof. RITA MAGYAR i njezini kolege profesori:

prof. ŽANET VOROS;

prof.GABOR SURANYI;

prof.AKOS KOLLAR.

Svakodnevno su organizirali kreativne radionice za učenike,vodila se briga o zaštiti okoliša(titula najzelenije sobe). Jutra su bila teška , trebalo se ustati nakon večernjeg super- maraton diska i uputiti na jutarnju gimnastiku na otvorenom bez obzira na vrijeme.

Svi učenici su uključeni već prvi dan u radionicu učenja mađarskog i  hrvatskog jezika što je i bio cilj ovog taborovanja.Zadatak su u potpunosti savladali u tijeku taborovanja  u kratkom roku prijatelji Mađari pjevanjem pjesme na hrvatskom jeziku HIMNA SVETE ANE i učenici iz Hrvatske pjevanjem mađarske pjesme na mađarskom jeziku TAVASZI SZEL VIZET ARASZT.

U tijeku taborovanja naši prijatelji  mađarski profesori organizirali su i izlet vlakom,brodom po jezeru Balaton ,u mjesto TIHANY, gdje smo posjetili CIPRIJANOV IZVOR i  PUSTINJAČKE STANOVE, što je bilo vrlo poučno za učenike.Tijekom taborovanja  predstavili smo  kroz prezentaciju našu školu SVETE ANE i grad Osijek.

Naši prijatelji iz Mađarske škole rado bi  se odazvali pozivu  u Osijek u našu školu da se još bolje upoznamo u tijeku mjeseca svibnja kad imamo proslavu Dana škole Svete Ane.

Ovim putem im se zahvaljujemo i nadamo se ponovnom susretu u taboru iduće godine 2014.,naročito pozitivnim za naše učenike, jel su mogli pokazati izvrsnost, druželjubivost, multikulturalnost između svih učenika  i poštivanje drugih nacionalnih manjina.

Voditelji učeničkog  taborovanja

OŠ SVETE ANE U OSIJEKU:            IVICA RUMORA,prof.savjetnik

BRANKA STOJKOVIĆ,prof.savjetnik

objavio: JANA DOLEŽAL DORA DOLEŽAL BARBARA BARIŠIĆ   datum: 25. 11. 2013.

POČETAK

ZAVRŠETAK

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

5.sat

6.sat

7.sat

POČETAK

ZAVRŠETAK

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

« Prosinac 2018 »

11.12.2018. 09:52
11. prosinca - Svjetski dan UNICEF-a
Generalna skupština Ujedinjenih naroda, 11. prosinca 1946. godine osnovala je organizaciju za pomoć djeci – UNICEF (United Nations Children's Fund). Nastao je s ciljem pružanja pomoći djeci poslijeratne Europe. Danas je najveći dio napora UNICEF-a je usmjeren na djecu u zemljama u razvoju.