Raspored zvona prijepodne

« Listopad 2017 »

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

Web novinari
NEZABORAVNO LJETOVANJE NA BALATONU

20. – 26. 08. 2013. godine

Učenici šestih,sedmih i osmih razreda( 20 učenika) OŠ SVETE ANE U OSIJEKU  sudjelovali su na nezaboravnom ljetovanju od 20. – 26. 08. 2013. godine u odmaralištu grada PEČUHA, BALATONFENYVESU,sa svojim učiteljima Ivicom Rumorom i Brankom Stojković.

U BALATONFENYVESU održan je TABOR HRVATSKOG JEZIKA  za učenike mađarsko-hrvatskih  odjeljenja iz  PEČUŠKE HRVATSKE ŠKOLE MIROSLAV KRLEŽA i učenike HRVATSKIH  OSNOVNIH ŠKOLA SVETE ANE I  VJENAC iz OSIJEKA.

Posebna pozornost posvečena je športskim natjecanjima iz nogometa,odbojke,stolnog tenisa i badmintona,  u koja su se uključivali i učenici susjednog tabora Njemačkog školskog centra VALERIJE KOCH, PEČUH,njemačkih odjeljenja - njemačke nacionalne manjine u Mađarskoj  ,što je bilo  vrlo interesantno našim učenicima iz  njemačke nacionalne manjine OŠ SVETE ANE U OSIJEKU.

Izvrsni su bili organizatori učitelji hrvatsko-mađarske  škole iz Pečuha koji su pripremili i organizirano i neumorno od jutra do mraka  vodili taborovanje i osmišljavali organizirano dane u taboru :

voditeljica tabora prof. RITA MAGYAR i njezini kolege profesori:

prof. ŽANET VOROS;

prof.GABOR SURANYI;

prof.AKOS KOLLAR.

Svakodnevno su organizirali kreativne radionice za učenike,vodila se briga o zaštiti okoliša(titula najzelenije sobe). Jutra su bila teška , trebalo se ustati nakon večernjeg super- maraton diska i uputiti na jutarnju gimnastiku na otvorenom bez obzira na vrijeme.

Svi učenici su uključeni već prvi dan u radionicu učenja mađarskog i  hrvatskog jezika što je i bio cilj ovog taborovanja.Zadatak su u potpunosti savladali u tijeku taborovanja  u kratkom roku prijatelji Mađari pjevanjem pjesme na hrvatskom jeziku HIMNA SVETE ANE i učenici iz Hrvatske pjevanjem mađarske pjesme na mađarskom jeziku TAVASZI SZEL VIZET ARASZT.

U tijeku taborovanja naši prijatelji  mađarski profesori organizirali su i izlet vlakom,brodom po jezeru Balaton ,u mjesto TIHANY, gdje smo posjetili CIPRIJANOV IZVOR i  PUSTINJAČKE STANOVE, što je bilo vrlo poučno za učenike.Tijekom taborovanja  predstavili smo  kroz prezentaciju našu školu SVETE ANE i grad Osijek.

Naši prijatelji iz Mađarske škole rado bi  se odazvali pozivu  u Osijek u našu školu da se još bolje upoznamo u tijeku mjeseca svibnja kad imamo proslavu Dana škole Svete Ane.

Ovim putem im se zahvaljujemo i nadamo se ponovnom susretu u taboru iduće godine 2014.,naročito pozitivnim za naše učenike, jel su mogli pokazati izvrsnost, druželjubivost, multikulturalnost između svih učenika  i poštivanje drugih nacionalnih manjina.

Voditelji učeničkog  taborovanja

OŠ SVETE ANE U OSIJEKU:            IVICA RUMORA,prof.savjetnik