Web novinari

NEZABORAVNO LJETOVANJE NA BALATONU

20. – 26. 08. 2013. godine

Učenici šestih,sedmih i osmih razreda( 20 učenika) OŠ SVETE ANE U OSIJEKU  sudjelovali su na nezaboravnom ljetovanju od 20. – 26. 08. 2013. godine u odmaralištu grada PEČUHA, BALATONFENYVESU,sa svojim učiteljima Ivicom Rumorom i Brankom Stojković.

U BALATONFENYVESU održan je TABOR HRVATSKOG JEZIKA  za učenike mađarsko-hrvatskih  odjeljenja iz  PEČUŠKE HRVATSKE ŠKOLE MIROSLAV KRLEŽA i učenike HRVATSKIH  OSNOVNIH ŠKOLA SVETE ANE I  VJENAC iz OSIJEKA.

Posebna pozornost posvečena je športskim natjecanjima iz nogometa,odbojke,stolnog tenisa i badmintona,  u koja su se uključivali i učenici susjednog tabora Njemačkog školskog centra VALERIJE KOCH, PEČUH,njemačkih odjeljenja - njemačke nacionalne manjine u Mađarskoj  ,što je bilo  vrlo interesantno našim učenicima iz  njemačke nacionalne manjine OŠ SVETE ANE U OSIJEKU.

Izvrsni su bili organizatori učitelji hrvatsko-mađarske  škole iz Pečuha koji su pripremili i organizirano i neumorno od jutra do mraka  vodili taborovanje i osmišljavali organizirano dane u taboru :

voditeljica tabora prof. RITA MAGYAR i njezini kolege profesori:

prof. ŽANET VOROS;

prof.GABOR SURANYI;

prof.AKOS KOLLAR.

Svakodnevno su organizirali kreativne radionice za učenike,vodila se briga o zaštiti okoliša(titula najzelenije sobe). Jutra su bila teška , trebalo se ustati nakon večernjeg super- maraton diska i uputiti na jutarnju gimnastiku na otvorenom bez obzira na vrijeme.

Svi učenici su uključeni već prvi dan u radionicu učenja mađarskog i  hrvatskog jezika što je i bio cilj ovog taborovanja.Zadatak su u potpunosti savladali u tijeku taborovanja  u kratkom roku prijatelji Mađari pjevanjem pjesme na hrvatskom jeziku HIMNA SVETE ANE i učenici iz Hrvatske pjevanjem mađarske pjesme na mađarskom jeziku TAVASZI SZEL VIZET ARASZT.

U tijeku taborovanja naši prijatelji  mađarski profesori organizirali su i izlet vlakom,brodom po jezeru Balaton ,u mjesto TIHANY, gdje smo posjetili CIPRIJANOV IZVOR i  PUSTINJAČKE STANOVE, što je bilo vrlo poučno za učenike.Tijekom taborovanja  predstavili smo  kroz prezentaciju našu školu SVETE ANE i grad Osijek.

Naši prijatelji iz Mađarske škole rado bi  se odazvali pozivu  u Osijek u našu školu da se još bolje upoznamo u tijeku mjeseca svibnja kad imamo proslavu Dana škole Svete Ane.

Ovim putem im se zahvaljujemo i nadamo se ponovnom susretu u taboru iduće godine 2014.,naročito pozitivnim za naše učenike, jel su mogli pokazati izvrsnost, druželjubivost, multikulturalnost između svih učenika  i poštivanje drugih nacionalnih manjina.

Voditelji učeničkog  taborovanja

OŠ SVETE ANE U OSIJEKU:            IVICA RUMORA,prof.savjetnik

BRANKA STOJKOVIĆ,prof.savjetnik

objavio: JANA DOLEŽAL DORA DOLEŽAL BARBARA BARIŠIĆ   datum: 25. 11. 2013.

POLICA OSIGURANJA

Ponuda za Školu u prirodi - Orahovica Hrvatskog crvenog križa, Gradskog društva Osijek, prema Javnom pozivu 4/18 - Škola u prirodi za četvrte razrede u škoskloj godini 2018./2019., odabrana je na roditeljskom sastanku.

Raspored zvona prijepodne

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

5.sat

6.sat

Raspored zvona poslijepodne

1.sat

2.sat

3.sat

4.sat

16.30 – 17.15

OSIGURANJE

« Lipanj 2018 »

21.06.2018. 08:59
21. lipnja - Prvi dan ljeta
Ljeto je jedno od četiri godišnja doba i najtoplije je od njih. Na sjevernoj polutki traje otprilike od 20. lipnja do 23. rujna. Na južnoj polutki traje od oko 20. prosinca do oko 21. ožujka. Po konvenciji ljeto na sjevernoj Zemljinoj polutki traje dio lipnja, cijeli srpanj, kolovoz i dio rujna, a na južnoj Zemljinoj polutki dio prosinca, cijeli siječanj, veljača i dio ožujka.