Web novinari

Pišem za odrasle jer djeca uče od odraslih

Naših 5 minuta s poznatim sociologom Brunom Šimlešom, AMBASADOROM MIRA u našoj školi

Danas 19. 4. 2013. u sklopu projekta "Ambasadori mira", našu školu posjetio je sociolog i autor popularnih knjiga (Ljubavologija, U rukavicama mi je ionako prevruće), gospodin Bruno Šimleša. Razlog njegova posjeta je prevencija nasilja i rano prepoznavanje nasilja kod djece i mladih.

Iako u žurbi (jer je gospodin Šimleša imao u 12 sati novi intervju) uspjeli smo dobiti odgovore na   nekoliko pitanja.

BARBARA: Posebno nam je drago što ste Vi VIP AMBASADOR mira u našoj školi. Kako ste se uključili u ovaj projekt?

Gospodin Šimleša: Zvali su me iz „Promovita „ udruge i bilo mi je drago da mogu djeci u osnovnoj školi govoriti o nenasilju.

JANA: Kako Vi gledate na nasilje među djecom i što mislite da je uzrok tome?

Gospodin Šimleša: Mislim da je uzrok tome nerazumijevanje, nesigurnost, neodgojenost mladih. To je prije svega zadaća njihovih  roditelja a ne škole.

DORA: Znamo da ste sociolog i da pišete za odrasle. Namjeravate li napisati knjigu za djecu?

Gospodin Šimleša: Trenutno ne, iako možda jednog dana budem. Mislim da je jako bitno što pišem za odrasle jer onda oni svojim primjerom to prenose na svoju djecu.

BARBARA: Gospodine Šimleša, najljepša Vam hvala što ste odvojili vrijeme za ovaj kratki razgovor.Budete li mogli, pročitajte ga na web stranici naše škole.

Web-novinari: Barbara, Dora i Jana (6.B)

objavio: JANA DOLEŽAL DORA DOLEŽAL BARBARA BARIŠIĆ   datum: 26. 4. 2013.

« Listopad 2018 »

16.10.2018. 14:06
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.