Raspored zvona prijepodne

« Listopad 2017 »

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

Web novinari
Posjet edukativnoj radionici "Roditelji, znate li što sada radi vaše dijete?"

10 učenika iz naše škole posijetilo je edukativnu radionicu na temu „Sigurno korištenje interneta“ na kojoj smo raspravljali o dobrim i lošim stranama interneta. Za početak smo pogledali predavanje na temu „Sigurno korištenje interneta“ koju je vodio gospodin Tomislav Ramljak iz Centra za nestalu i zlostavljanu djecu. Nakon predavanja pogledali smo izložbu edukativnih plakata na temu „Sigurno korištenje interneta“ koje su izradili učenici Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Osijek. Tada su neki od nas sudjelovali u parlaonici na kojoj smo skupljali argumente o dobrim i lošim stranama interneta. Poslije parlaonice pokazali su nam računalne igrice „Robi i Neta u svijetu interneta“, koja poučava djecu o sigurnom korištenju interneta. Za kraj smo intervjuirali dva web-detektiva, postavili smo im par pitanja:

Web-novinari: Kako ste postali web-detektivi?
Web-detektivi: Došli su kod  nas u školu i oni, koji su htjeli postati web-detektivi, prijavili su se. Na informatici smo gledali razne prezentacije o sigurnom korištenju interneta i učili što trebamo raditi kao web-detektivi, a onda smo otišli u policiju, primili diplome i postali web-detektivi.
Web-novinari: Što je vaša dužnost kao web-detektiva?
Web-detektivi: Mi imamo jednu internetsku stranicu na koju se prijavimo i ako pronađemo kakvo nasilje ili zlostavljanje nad nekim djetetom pošaljemo link policiji, a onda oni to prijave.
Web-novinari: Je l` vam se sviđa vaša dužnost web-detektiva?
Web-detektivi: Da, veoma nam se sviđa.
Web-novinari: Koliko ima vas, web-detektiva?
Web detektivi: Otprilike 30.
Web-novinari: Da li biste preporučili svojim prijateljima da postanu web-detektivi?
Web-detektivi: Naravno da bismo, bilo bi jako lijepo da nas ima više i da više pomažemo žrtvama elektroničkog nasilja.
Intervjuirali smo: Ivanu Budrovac i Luku Valentića (učenici 6. razreda OŠ „August Šenoa“, Osijek).

Posjetili smo stranicu web-detektiva: