« Lipanj 2017 »

21.06.2017. 08:31
21. lipnja - Svjetski dan glazbe
U mnogim zemljama svijeta, 21. lipnja obilježava se kao Svjetski dan glazbe, odnosno Fete de la Musique. Toga dana glazbenici amateri, ali i profesionalci, besplatno nastupaju na javnim gradskim površinama podsjećajući na važnost glazbe u svakodnevnome životu.

Iz Spomenice
Doček biskupa Josipa Jurja Strossmayera
Autor: Željka Živković, 21. 6. 2011.

Iz Ljetopisa, šk. god. 1898./9.:

Inim vjerskim i crkvenim dužnostima zadovoljilo se je prema propisima. Osim toga prisustvovala je dne 23. rujna šk. mladež sa učitelj. zborom dočeku Njegove Preuzvišenosti vladike Josipa Jurja Strossmayera, koji je službeno ovaj grad posjetio. Po odredbi sl. gradskoga poglavarstva od 21. rujna 1898. br. 21. 609. postavila se je mladež u 5 sati poslije podne pred župnom crkvom u špalir, gdje je dočekala i pozdravila svoga dičnoga biskupa i vrhovnog pastira.

Učiteljski zbor iz 1899. godine