Za sigurno i poticajno školsko okruženje

I ove školske godine vrijedno radimo u projektu UNICEF-a „Za sigurno i poticajno školsko okruženje“. Svaki razred je donio svoja pravila ponašanja u razredu i u elektronskim medijima. Izradili smo ponovo i naša školska pravila i izložili ih na oglasnoj ploči u hodniku škole. U odjelima su održane brojne radionice iz priručnika "Škole bez nasilja", "Nemoj mi se rugati" i "Prekini lanac". Poboljšanje na ovom području može se vidjeti u anketama koje smo proveli u evaluaciji projekata "Škole bez nasilja" i "Prekini lanac".

2011. godine proveli smo evaluacijsku anketu da bismo provjerili učinkovitost projekta - ankete su pokazale značajan pad svih oblika nasilja u školi te više reagiranja na nasilje.

Iz prethodnih godina provedbe projekta:

U školskoj godini 2004/2005. uključili smo se u projekt UNICEF-a „Za sigurno i poticajno školsko okruženje“ i putem upitnika za učitelje, učenike i roditelje upoznali se s problemima vezanim uz nasilje među djecom u našoj školi.

Sljedeće školske godine prošli smo brojne edukacije za rad s učenicima i roditeljima pod mentorstvom profesorice Monike Šimek te i sami održali edukacije za učenike i roditelje. Kroz sedam koraka ovog programa gradili smo zaštitnu mrežu u školi i 2006. godine dobili plaketu „Škole bez nasilja“.

Radionice za učitelje

Od osnivanja 2007. godine naša škola je članica Mreže škola bez nasilja te redovito sudjelujemo na državnim i regionalnim susretima i sastancima Mreže. Te godine je preveden s engleskoga jezika izuzetno kvalitetan i zanimljiv program sprječavanja nasilja među djecom pod naslovom „Nemoj mi se rugati" i ponuđen školama u Mreži, a uz osnovne radionice UNICEF-ovog priručnika primijenjuje se i u našoj školi.

Radionice za učenike

Ovaj UNICEF-ov program svake je godine uključen u Godišnji plan i program rada naše škole, a započinjemo ga utvrđivanjem razrednih i školskih pravila te provodimo kroz radionice i brojne druge aktivnosti u našoj školi.

Radionice za roditelje

UNICEF-ovi materijali o projektu:

Letak za roditelje

Knjižica za roditelje

Koordinatorica: Željka Živković

« Lipanj 2018 »

16.10.2018. 14:06
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.