« Srpanj 2017 »

11.07.2017. 10:22
11. srpnja - Svjetski dan stanovništva
Svjetski dan stanovništva slavi se svake godine 11. srpnja, s ciljem podizanja svijesti o globalnim pitanjima stanovništva. Ujedinjeni narodi proglasili su 11. srpnja 1989. godine Svjetskim danom stanovništva (dan kad je ukupna svjetska populacija dosegla razinu od pet milijardi ljudi) kako bi se ukazalo na hitnost i važnost populacijskih pitanja u kontekstu općih razvojnih planova i programa te na potrebu pronalaženja rješenja na ta pitanja.

15 godina Hrabrog telefona

Hrabri telefon je nevladina, neprofitna organizacija osnovana 1997. te je 2012. godine obilježio 15 godina djelovanja. Osnovan je s ciljem pružanja direktne pomoći i podrške zlostavljanoj i zanemarenoj djeci i njihovim obiteljima, ali i rada na prevenciji zlostavljanja i zanemarivanja kao i neprihvatljivog ponašanja djece i mladeži. U 15 godina preko sedam stotina volontera i stručnjaka Hrabrog telefona odgovorili su na više od 120 tisuća poziva djece i roditelja.

U obilježavanju 15. obljetnice Hrabri telefon je je s Agencijom za odgoj i obrazovanje, organizirao projekt nacionalnog opsega "Ja i moje potrebe", u koji se uključilo 40-ak osnovnih škola, odnosno 1.500 djece iz cijele Hrvatske. Škole su s djecom provele jedinstvene radionice o dječjim potrebama kako bi saznali što djeca uistinu trebaju i kako bi dobivene informacije koristili u osmišljavanju budućih programa i akcija.

Obljetnica je obilježena 7. 10. 2012. godine uz prezentaciju velikog platna s dječjim radovima iz ovog projekta.

U ovoj akciji sudjelovali su i učenici 5. razreda naše škole koji su na radionici izradili tri plakata.

Voditeljice: Željka Živković, psihologinja i Sandra Vučković, psihologinja pripravnica