Došašće

Došašće je vrijeme u kojem  želimo osjetiti radost i toplinu srdaca.  To ne možemo bez  zajedništva. Zajedništvom ispunjavamo osnovnu ljudsku potrebu: potrebu života s drugim osobama.

U  vremenu Došašća se tome vježbamo: u zajedništvu s  našim bližnjima pripremamo se za zajedništvo s Bogom,  a onda nam nije stran niti jedan čovjek.

Zajedništvo ostvarujemo dodirom. Dodir je prvo iskustvo kojim ljudsko biće otkriva svijet. Dodirom osjećamo i doživljavamo. Ostvari  istinsko zajedništvo sa članovima obitelji, prijateljima iz razreda, škole, učiteljicama, učiteljima... Dodirni svoje bližnje dodirom prihvaćanja, osmjeha, lijepe riječi…

U ovom vremenu pokušaj DODIRNUTI NEBO!

Uskrs

USKRS – NAJVEĆI KRŠĆANSKI BLAGDAN

„Mir Vama!“
Mir – jer svjetlo nadvladava tamu,
Mir – jer osmijeh potiskuje plač,
Mir – jer radost nadjačava žalost,
Mir – jer nada izgoni beznađe,
Mir – jer život pobjeđuje!

Mir znači: materijalna dobra, hranu, miran san… No, više od toga mir znači sigurnost, slogu, uzajamno povjerenje ljudi. Takav mir ljudi mogu ostvariti samo ako imaju mir s Bogom. Mir je Božji dar ljudima koji se ostvaruje po Isusovu uskrsnuću.

« Rujan 2018 »

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.