« Kolovoz 2017 »

11.08.2017. 14:24
12. kolovoza - Međunarodni dan mladih
Generalna skupština Ujedinjenih naroda je 1999. godine donijela rezoluciju o proglašenju Međunarodnog dana mladih te se on kontinuirano obilježava svake godine 12. kolovoza. Mladi su društvena skupina koju u Republici Hrvatskoj, prema Nacionalnom programu djelovanja za mlade, čine svi građani Republike Hrvatske u dobi od 15 do 29 godina.

ORAHOVICA – ŠKOLA U PRIRODI
Autor: Sandra TOMIĆ ILIĆ, 30. 9. 2016.

Učenici  3. a i 3. b razreda Osnovne škole Svete Ane boravili su u Orahovici u Školi u prirodi (od 19. 9. do 24. 9. 2016.).

Bila je to prigoda za stjecanje novoga znanja, ali i ugodan boravak u prirodi. Osim promjena koje prate izmjenu godišnjeg doba, učenici su upoznali i brojne povijesne znamenitosti Orahovice.  Posjetili su Muzej grada Orahovica, sjenicu kneginje Ružice, Gutmannovu lokomotivu i Orahovačko jezero. U daljini mogli su vidjeti i ostatke zidina Ružice grada. Svi dani bili su ispunjeni korisnim, kvalitetnim i raznovrsnim  sadržajima. Igre i druženja nije nedostajalo. Učenici su imali prigodu upoznati svoje vršnjake iz Pakraca i proširiti krug prijatelja.

Tijekom boravka u Školi u prirodi provedena je i obuka djece neplivača te rekreativno plivanje za djecu plivače. U finalnom natjecanju  učenici Dorian Bogdan (3. b) i Nora Rehlicki (3. a) osvojili su 1. i 2. mjesto.

Na povratku smo posjetili zoološki vrt u Našičkom Markovcu. Povratak kući značio je kraj boravka u Orahovici, ali će sjećanje i priče o danima provedenim u igri, veselom druženju i  novom znanju  zasigurno trajati još neko vrijeme. Većini će to biti i trajna uspomena na jedan dio školskoga života.

Učiteljice: Kata Akšamović i Ljerka Žulj