Dan njemačkog jezika u našoj školi

U petak, 10. studenog 2017. godine, u našoj školi je obilježen  Dan njemačkog jezika. Sudjelovali su učenici od prvog do osmog razreda izborom recitacija, pjesama, plesova, scenskih igara i skečeva.

U uvodnom dijelu programa veliki je zbor otpjevao himnu Europske unije "Ode an die Freude".

Naši prvašići su zatim otpjevali dvije pjesme, "Guten Tag" i "Ich fahre mit dem Auto" te pokazali dvije brojalice "Tinte, Lampe, Karte" i "Eins, zwei, Polizei". Drugi razred je izveo scensku igru "Der Herbst ist da", a treći razredi glazbeno-scensku igru "Wer will fleissige Handwerker sehen". Učenici drugog i trećeg razreda zajedno su otpjevali pjesmu "Das Schmetterling Lied". Četvrti razredi su nam pjevali  o jabuci. Učenice šestog razreda recitirale su stihove na temu jeseni: "Bald tragen die Bäume ihr goldenes Kleid" (Ana Šimić), "Es war einmal ein Apfel" (Morana Mastanjević) i "Herbstfrieden" (Nika Vidić). Humorističnim skečevima ugođaj su upotpunili učenici od petog do osmog razreda: "Das Müllproblem" (Sara Burko i Roko Stapić, 7.b), "Der Nächste, bitte" (Sanja Čalošević, 7.b i Barbara Mandić, 8.b) i "Moderne Form des Unterrichts" (Katja Bilandžić i Ana Lacković, 5.b).

Skeč "Immer diese Fremdwörter" (Borna Bekavac i Ingrid Marinović, 6.b), koji smo premijerno izveli na Međunarodnom kazališnom festivalu na njemačkom jeziku održanom od 16. do 19. lipnja u Dječjem kazalištu u Osijeku, izveden je u završnici programa.

Program je obogaćen i pjesmama "Edelweiβ" i "Ach, es schmeckt doch gar zu gut" u izvedbi malog i velikog školskog zbora.

Ovogodišnjem programu nazočili su i gosti iz Austrije, predstavnici udruge ÖLM iz Beča, kao i predstavnici Njemačke zajednice - Zemaljske udruge Podunavskih Švaba. Nadamo se uspješnom nastavku suradnje te s nestrpljenjem iščekujemo sljedeće obilježavanje Dana njemačkog jezika u našoj školi.

Kako je sve izgledalo, pogledajte u našoj foto - galeriji.

Karmen Jašarević

objavio: Goran Ledenčan   datum: 14. 11. 2017.

« Rujan 2018 »

21.09.2018. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.