Cijena ručka u produženom boravku za mjesec listopad 2018. godine iznosi 303,45 kn.

Vijeće učenika

U četvrtak, 26. listopada, održana je konstituirajuća sjednica Vijeća učenika. Sjednici su prisustvovali predsjednici ili potpredsjednici razreda, pedagoginja i naši predstavnici u Dječjem gradskom vijeću: Roko Stapić, učenik 7.b razreda, Pavao Ptičar, učenik 6.b razreda i Katja Bilandžić, učenica 5.b razreda.

Nakon predstavljanja i upoznavanja, razgovarali smo o ulozi predsjednika i potpredsjednika razreda i Vijeća učenika. Vijeće učenika promiče interese učenika i predlaže mjere za poboljšanje rada, raspravlja i daje prijedloge o svim važnim pitanjima vezanim za prava, obveze i interese učenika. Svi članovi Vijeća učenika imaju svoja prava, ali i odgovornosti. To su: pravo odlučivanja i sloboda izražavanja, pravo glasovanja, pravo i odgovornost iznošenja stavova razrednog odjela i osobnih stavova, prenošenje prijedloga i zaključaka iznesenih na Vijeću učenika ostalim učenicima u razrednom odjelu te poticanje drugih učenika na međusobni dijalog i nenasilno rješavanje sukoba.

Glasovanjem svih članova Vijeća učenika za predsjednicu Vijeća odabrana je Doris Franjić, predsjednica 7.a razreda. Za zamjenicu predsjednice odabrana je Davida Prevendar, učenica 8.b razreda.

Roko, Pavao i Katja ispričali su prisutnima koje su aktivnosti Dječjeg gradskog vijeća dosad odrađene i koje su planirane u ovoj školskoj godini. Sjednica Vijeća učenika je zaključena kratkim osvrtom na prepoznavanje svega onoga na čemu smo zahvalni u našem životu, po uzoru na provedenu aktivnost Dječjeg gradskog vijeća.

objavio: Višnja Rudeš - Bogdan   datum: 30. 10. 2017.

« Studeni 2018 »

09.11.2018. 15:38
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga, na dan donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama radi stvaranja bolje vidljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti te upoznavanja javnosti s poslanjem i ulogom knjižnica.