« Rujan 2017 »

21.09.2017. 08:51
21. rujna - Međunarodni dan mira
Diljem svijeta 21. rujna se obilježava Međunarodni dan mira. Rezolucijom UN-a iz 2001. godine 21. rujna određen je danom nenasilja i prekida neprijateljstava na globalnoj razini. Međunarodni dan mira utemeljila je Opća skupština UN još 1981. u cilju obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama, namijenivši za njegovo obilježavanje treći utorak u rujnu.

Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica" Poziv na prijavu za sudjelovanje
Autor: Anela Bocor Taler, 1. 2. 2017.

Pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva 23. ožujka 2017. godine u 12. 30, devetnaesti put će se održati Međunarodno matematičko natjecanje "Klokan bez granica“.

„Klokan bez granica“ je nevladina udruga koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Kao i svih prethodnih godina, predviđeno je da učenici sami financiraju natjecanje sa svotom od 15 kn po učeniku, a od tih sredstava 60% odlazi na poklone i nagrade učenicima (svaki učenik prilikom dolaska na natjecanje dobiva mali poklon, a 10% najbolje plasiranih učenika nagradu; u 2016. godini dodijeljeno je 4011 nagrada i oko 1000 utješnih nagrada), a 40% na materijalne troškove (članarinu u međunarodnoj udruzi, prijevod zadataka, tiskarski i poštanski troškovi, ispravak zadataka i dr.).

Prema međunarodnim dogovorima, svaki se učenik ima pravo natjecati bez obzira na njegov uspjeh u redovnoj nastavi.

Na sljedećoj poveznici možete pročitati sve potrebno o natjecanju: http://www.matematika.hr/klokan/

Svi učenici koji žele sudjelovati na natjecanju neka se jave svojoj učiteljici najkasnije do petka, 3.2.2017. godine. Također, novac za sudjelovanje na natjecanju je potrebno donijeti najkasnije u petak 3.2.2017. godine.

Motto igre - natjecanja "Matematički klokan" je: bez selekcije, eliminacije i finala.