« Srpanj 2017 »

21.07.2017. 09:08
21. srpnja - Dan borbe protiv pokusa na životinjama
Procjenjuje se da se 12,1 milijun životinja, uključujući miševe, zečeve, ne-ljudske primate, pse, mačke i ribe, i nadalje svake godine koristi u laboratorijima diljem Europske unije za različite svrhe, od kojih većina nije izravno povezana s medicinskim napretkom. Stoga se svake godine na današnji dan obilježava Dan borbe protiv pokusa nad životinjama.

Sat kodiranja 2016
Autor: Anela Bocor Taler, 12. 12. 2016.

U razdoblju između 5. i 9. prosinca 2016. g. u suradnji s osječkom udrugom Osijek Software City, učenici naše škole sudjelovali su u globalnom projektu "Sat kodiranja" (Hour of Code).

Sve radionice pripremila je nastavnica Anela Bocor Taler te iste provela u razrednoj nastavi. Učenici predmetne nastave sudjelovali su u ovoj inicijativi na satu informatike uz vodstvo nastavnika Ivice Rumore. Ove godine smo imali pomoć 10 volontera udruge Osijek Software City kojima zahvaljujemo na odvojenom vremenu i odličnom druženju. Radionice su realizirane u razrednim odjelima od 1. do 8. razreda.

U jednom školskom satu učenici su se kroz igru upoznali s osnovama programiranja, kao što je korištenje naredbi, petlji ili funkcija. Poznavanje osnova kodiranja pomaže razvijanju vještina rješavanja problema, logičkog mišljenja i zaključivanja te kreativnosti.

Fotografije sa sata kodiranja pogledajte u našoj galeriji.