ŠKOLA U PRIRODI - ORAHOVICA

Učenici 4.a i 4.b sa svojim učiteljicama Marinom Kristek i Maricom Mršo boravili su od 17. rujna 2018. do 22. rujna 2018.  u Školi u prirodi u Orahovici u odmaralištu Crvenog križa "Merkur".

Bila je to prigoda za stjecanje novoga znanja, ali i ugodan boravak u prirodi. Osim promjena koje prate izmjenu godišnjeg doba, učenici su upoznali i brojne povijesne znamenitosti Orahovice.  Posjetili su: ranč Koral, Muzej grada Orahovice, sjenicu kneginje Ružice, vodenicu,  Gutmannovu lokomotivu – „Ćiru“  i Orahovačko jezero. U daljini su mogli vidjeti i ostatke zidina Ružice grada.

Tijekom boravka u Školi u prirodi provedena je i obuka djece neplivača te usavršavanje tehnike plivanja za djecu plivače. Na kraju obuke svi su dobili diplome i postali pravi plivači.

I večernji program je bio raznovrstan: karaoke, pidžama party, predstavljanje soba, noćno kupanje, super talenti ...

Svi dani bili su ispunjeni korisnim, kvalitetnim i raznovrsnim  sadržajima. Igre i druženja nije nedostajalo. Učenici su imali prigodu upoznati svoje vršnjake iz Vuke i Beketinaca i proširiti krug prijatelja.

Na povratku smo posjetili Poučni park Bizik ( ZOO ) u Našičkom Markovcu.

Povratak kući značio je kraj boravka u Orahovici, ali će sjećanje i priče o danima provedenim u igri, veselom druženju i  novom znanju  zasigurno trajati još neko vrijeme. Većini će to biti i trajna uspomena na jedan dio školskoga života.

Učiteljice: Marina Kristek i Marica Mršo

objavio: Sandra TOMIĆ ILIĆ   datum: 1. 10. 2018.

« Listopad 2018 »

18.10.2018. 08:50
18. listopada - Europski dan suzbijanja trgovanja ljudima
Trgovina ljudima je ropstvo modernog doba čije su žrtve najčešće žene i djeca koji se seksualno iskorištavaju i tjeraju na prisilni rad. Procjenjuje se da u Europi godišnje nekoliko stotina tisuća ljudi postanu žrtvama trgovine ljudima.