Izvanučionička nastava "Zelena Hrvatska"

Učenici 6.a i 6.b razrednog odjela s razrednicama Karmen Jašarević i Anom Bilmez išli su na dvodnevnu izvanučioničku nastavu "Zelena Hrvatska"  18. i  19. svibnja 2018. godine.

Uz stučno vodstvo najprije smo obišli Ogulin, grad bajki. U šetnji gradom razgledavali smo Frankopansku kulu, Đulin ponor, Župnu crkvu, a nezaboravan je bio posjet i multimedijalnom i interdisciplinarnom centru "Ivanina kuća bajke". Nakon Ogulina posjetili smo slatkovodni akvarij "Aquatica" u Karlovcu, gdje smo uživali u flori i fauni hrvatskih rijeka i njihovih eko-sustava.

Drugi dan smo išli u višesatni razgled Nacionalnog parka Plitvička jezera gdje smo uz vožnju turističkim vlakom i plovidbu brodom te šetnju uređenim šetnicama uživali u ovom prirodnom fenomenu i ponosu Hrvatske. Posljednje odredište, ali ne manje zanimljivo, bio je Smiljan, uz obilazak rodne kuće  i Memorijalnog centra "Nikola Tesla". U pratnji stručnog vodiča posjetili smo Teslin muzej s mnoštvom izuma, te odgledali video-projekciju o njegovom životu i radu.

Ovo iznimno zanimljivo putovanje završili smo kvizom znanja i podjelom prigodnih nagrada najboljima. S nestrpljenjem iščekujemo naše sljedeće zajedničko druženje i upoznavanje drugih odredišta diljem Lijepe naše.

Karmen Jašarević, prof.

objavio: Goran Ledenčan   datum: 19. 5. 2018.

« Listopad 2018 »

16.10.2018. 14:06
16. listopada - Svjetski dan hrane
Svjetski dan hrane obilježava se 16. listopada, na dan kada je 1945. godine osnovan “Food and Agriculture Organization” (FAO), ogranak Ujedinjenih naroda koji se bavi hranom i razvojem agrikulture u svijetu. Otkako postoji, FAO se bavi problematikom nedostupnosti hrane, s posebnom pažnjom na zemlje u razvoju.