Cijena ručka u produženom boravku za mjesec listopad 2018. godine iznosi 303,45 kn.

Posjet učenika osmih razreda Vukovaru

21. i 22. rujna 2017. godine učenici osmih razreda OŠ Svete Ane u Osijeku bili su na dvodnevnoj terenskoj nastavi u Vukovaru u sklopu projekta Posjet učenika osmih razreda Vukovaru koji provodi Javna ustanova Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar.

Tijekom prvoga dana slušali su predavanja „Domovinski rat“ i „Bitka za Vukovar“, potom u pratnji razrednica, vodiča i asistenta posjetili Gradski muzej Vukovar i Muzej vučedolske kulture. Program prvoga dana završio je fakultativnom aktivnošću (disko večer) gdje su se zabavljali i družili s učenicima iz pet hrvatskih osnovnih škola.

Tijekom drugoga dana posjetili su memorijalne lokacije na širem području grada Vukovara: Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica ᾽91., izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata i mjesto masovne grobnice na  Ovčari.

Posjet Vukovaru završio je Školom mira, kvizom za učenike. Našu školu predstavljale su učenice Petra Zemljak, 8.a i Laura Šomorja, 8.b i osvojile drugo mjesto. Za pokazano znanje primile su Zahvalnicu.

Učenici osmih razreda vratili su se iz Vukovara obogaćeni znanjem o vrijednostima Domovinskog rata, značaju Bitke za Vukovar, o demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te povijesnoj i kulturnoj baštini Vukovara i njegove šire okolice.

objavio: Ruža ZUBAC IŠTUK   datum: 28. 9. 2017.

« Studeni 2018 »

09.11.2018. 15:38
11. studenoga - Dan hrvatskih knjižnica
Dan hrvatskih knjižnica obilježava se 11. studenoga, na dan donošenja prvoga hrvatskog zakona o knjižnicama radi stvaranja bolje vidljivosti knjižnica i knjižničnih aktivnosti te upoznavanja javnosti s poslanjem i ulogom knjižnica.